Sinema ve Dizi Haberleri

Sinema ve Dizi Haberleri kategorisine ait haberler listeleniyor.

Ağlarken Güldüren İzlenmesi Gereken En İyi 10 Film

22 Eyl 2017
Sinema ve Dizi Haberleri
Skip

Bazı anlar vardır ki duygusallıkla, harmanlanmış ve istemsiz bir tebessümün dudaklarınızda yer edindiğini hissedersiniz. Ağlarken güldüren izlenmesi gereken en iyi 10 film sizi, duygusal bir karmaşaya sürüklüyor. Biraz acı ve biraz tatlı şekilde ilerleyen bu yabancı filmler seyir keyfinizi katlıyor.

  1. Life is Beautiful (Hayat Güzeldir) 

90’lı yılların en çok sevilen ve ilgi gören filmlerinden olan bu yapım, İkinci Dünya Savaşı’nın birkaç yıl öncesinde geçiyor. Guido ile Dora’nın birbirine aşık olmasıyla ve hayatlarına minik bir bireyin de katılmasıyla başlayan hikayeleri, İkinci Dünya Savaşı ile biraz hüzünleniyor. Tüm olumsuzluklara rağmen ayakta duran ve umudunu kaybetmeyen bir ailenin hayatına bu filmle göz atabilirsiniz. Film; En İyi Yabancı Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Müzik ödüllerinin gittiği üç dalda Oscar kazanan bir yapımdır.

  1. Forrest Gump 

Tom Hanks’ın usta oyunculuğunun ve Robin Wright’ın ekranları süslediği bu yapım, 1994 senesinin en iyileri arasındadır. Bugün hala somut bir şekilde başarısını hissedebildiğimiz bu film, zeka seviyesi 75 olan Forrest Gump’ın, Jenny ile tanışması ve aşık olmasıyla başlar. Daha sonra Gump’ın farkında olmadan tanıştığı kişiler ve yaptığı büyük işler, hayretler uyandırıyor.

  1. Wedding Crashers (Davetsiz Çapkınlar)

 

Jeremy ve John adlı iki kafadarın, kendilerince yaptığı çapkınlıkları ve onların kendilerine has hallerini görebileceğiniz film, sizi birçok düğün ortamıyla da tanıştırmaktadır. Canlarının istediği kızı tavlayan ve gönül eğlendiren bu ikili, işin içine aileler ve aşk da girince kendilerini bütünüyle büyük bir karmaşasının içerisinde bulurlar. Farklı tadlarda romantik-komedi severlere! 

  1. City Lights (Şehrin Işıkları) 

Tüm zamanların en iyi komedyenlerinden olan Charlie Chaplin’in en başarılı yapımlarından bir tanesidir. İyi yürekli bir sokak serserisinin, kör bir çiçek satıcısına aşık olduğu ve kendisini zengin biri olarak tanıttığı sahneleri görmekteyiz. Zengin bir arkadaş edinen serseri, sevdiği kızın gözlerini ameliyat ettirmek için arkadaşından yardım ister. Fakat serserinin bilmediği şeyse, şehrin ışıklarının her yeri aydınlatmadığıdır…

  1. Click 

Adam Sandler’ın Kate Beckinsale ile başrollerini paylaştığı Click, sıradan bir yaşam süren ve mutlu bir yaşama sahip olan Micheal Newman’ın hayatını konu alır. İşine her şeyden daha çok değer veren Micheal, bir gün uzaktan kumanda satın almak için girdiği dükkanda tuhaf bir satıcı ile tanışır. Hayatın değerini anlamanızda fayda sağlayacak bir film!

  1. Man of The Moon 

Komedi filmlerinin değişmez yüzü haline gelen Jim Carrey, bu sefer biraz daha dramatik bir yapımla bizleri karşılıyor. Andy Kaufman’ın hayatının canlandırıldığı bu yapım, şahsına münhasır bir kişiliğin ekranlara taşındığı filmlerdendir. Jim Carrey’de filmin hakkını büyük bir başarıyla verenlerden…

  1. Amelie 

Küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Amelie, her daim ışıltılı ve özel bir kadının yaşamını konu alıyor. Bu ışıltısını başkalarına da bulaştırmayı ihmal etmeyen Amelie, herkesi mutlu etmek ve onların kırgınlıklarını yok etmek istemektedir. Peki ya o kendi kırgınlıklarının ve yalnızlığının parkına varırsa?

  1. Wall-E (Vol-i) 

Bir animasyon yapımı olsa da, yetişkinlerin gönlünü fetheden eşsiz yapımlardan sayılabilir. Uzak bir geleceği konu alan animasyon yapımında, insanların Dünya’yı terkettiği ve robotlara bıraktığı bir hikaye var. İki sevimli robotun hüzün ve komedi dolu ilişkileri, sizi mest edecek!

  1. Rainman (Yağmur Adam) 

Dustin Hoffman ve Tom Cruise gibi ünlü isimlerin başrolleri paylaştığı bu film, Otizm kavramını en güzel şekilde tanıtan filmlerdendir. Birbirine iki zıt karakterin canlandırıldığı film, dramatik-komedinin en iyilerinden…

  1. Peekay 

Günümüz sinemasına biraz daha yakın bir tarihe bakılırsa, Hint sinemasının renkli ve neşeli yapımları göze çarpmaktadır. Pozitif enerjisi yüksek filmlerden olan Peekay, şehirde bir yabancıdır. Aamir Khan’ın yer aldığı Peekay’de, çocuksu bir merakın içerisinde manevi bir yolculuk yapabilirsiniz.

2018 Yılının Merakla Beklenen Süpersonik 10 Yabancı Filmi

18 Eyl 2017
Sinema ve Dizi Haberleri
Skip

Filmseverler için dayanılmaz tek bir şey vardır ki… O da merakla beklenen bir filmin gelmesi için gereken süre! Çok sevdiğiniz bir serinin devam filmini, yılmadan beklediğiniz günler muhakkak olmuştur. Kitaplardan ve çizgiromanlardan filmlere uyarlanan yapımlar da buna dahil! Çok sevdiğiniz yönetmene ait yeni filmin fragmanı ve daha nicesi bu listede yer edinebilir. Ancak 2018 yılının merakla beklenen süpersonik 10 yabancı filmi için zirvedeki yabancı filmleri tahmin etmek çok zor olmayacaktır. İşte izleyenleri meraklı bir bekleyişe sürükleyen o filmler:

Devamını oku »